SPRZĄTANIE ŚWIATA

Jak co roku uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 2 w Nowym Mieście Lubawskim włączyli się do akcji "Sprzątanie świata". Organizatorzy już od samego rana witali społeczność uczniowską, nauczycieli, pracowników szkoły oraz rodziców okrzykami i transparentami, które przygotowali pod kierunkiem nauczyciela wychowania fizycznego pani mgr Anny Gąsiorek.

Świat sam sobie nie da rady, segregujmy odpady.

Pomagamy ziemi codziennie oszczędzając wodę.

Pomagamy ziemi codziennie nie marnując energii.

Pomagamy ziemi codziennie wybierając transport publiczny, rower.

Na zakupy z własna torbą.

Ziemia w twoich rękach.

Razem chronimy środowisko.

Hasła wykorzystane w happeningu towarzyszyły nam przez cały dzień. Uczniowie klas czwartych i piątych wraz z nauczycielami udali się w wyznaczone przez Urząd Miejski w Nowym Mieście Lubawskim rejony. Zaopatrzeni w worki oraz rękawice sprzątali okolice ulic: Grunwaldzkiej, Tysiąclecia, Sadowej oraz tereny przy torach kolejowych. Pogoda sprzyjała sprzątaniu jak i integrowaniu zespołów klasowych. Głównym celem jaki przyświecał "Sprzątaniu świata" było kształtowanie zachowań zmierzających do świadomego ekologicznego postępowania z odpadami, budowanie świadomości ekologicznej oraz inicjowanie działań na rzecz ochrony środowiska. Koordynatorami akcji byli: pani Anna Gąsiorek i pan Andrzej Domżalski.