REKOLEKCJE SZKOLNO-PARAFIALNE

W dniach od 22 do 24 marca 2010 roku w Szkole Podstawowej Nr 2 w Nowym Mieście Lubawskim trwały rekolekcje szkolno-parafialne. Na terenie szkoły prowadzili je nauczyciele religii: pani Sylwia Cieszyńska i pan Grzegorz Deredas oraz księża. Uczniowie uczestniczyli we Mszach Świętych oraz Drodze Krzyżowej w nowomiejskiej Bazylice pod wezwaniem Św. Tomasza Apostoła. Uczestnicy rekolekcji wzięli udział w prezentacjach multimedialnych, które poświęcone były krzyżowi i jego rodzajom. Dzięki wspaniałym zdjęciom odbyli pouczającą wycieczkę po Jerozolimie. Rekolekcjom szkolno-parafialnym towarzyszył śpiew i nauka nowych piosenek i pieśni religijnych. Społeczność uczniowska obejrzała spektakl "Misterium na Wielki Post i Zmartwychwstanie", przygotowany przez kółko teatralne "Krople" pod kierunkiem pani Katarzyny Gross-Nowińskiej. Odbył się konkurs na wykonanie piosenki i pieśni religijnej, w którym wzięli udział uczniowie klas 0 - VI. W kategorii klas IV - VI zespoły oceniało jury w składzie: pani Mirosława Nowakowska, pani Dorota Studnik, pani Edyta Rogozińska. I miejsce zajął zespół z klasy V b, który zaśpiewał pieśń "Pan jest Pasterzem moim", II miejsce za wykonanie pieśni "Bóg kocha mnie" zajęło Trio z klasy IV c, na III miejscu uplasował się zespół z klasy V d, który wykonał pieśń "Ofiaruję Panie mój". Laureaci konkursu muzycznego otrzymali dyplomy. Goszczący w naszej szkole ksiądz Kazimierz zademonstrował dzieciom paramenta i przedmioty potrzebne kapłanowi do sprawowania Eucharystii jak i strój potrzebny ministrantom do służenia we Mszy Świętej. Podsumowaniem wiadomości był konkurs, w którym mogli wziąć udział wszyscy chętni uczniowie, którzy zapamiętali jak największą ilość nazw zaprezentowanych przedmiotów. Laureatką konkursu została Ewelina Rutkowska z klasy V b. Nagrodą była książka "Księga mądrości", którą zwyciężczyni wręczył ksiądz Kazimierz.