SZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI DLA KLAS I - III

16 kwietnia 2010 roku w Szkole Podstawowej Nr 2 w Nowym Mieście Lubawskim odbył się konkurs recytatorski. Wzięło w nim udział 33 uczniów z klas I, II i III. Koordynatorem imprezy byłą pani Maria Szymankiewicz - nauczyciel nauczania zintegrowanego. W szkolnej komisji oceniających małych recytatorów zasiadły panie: Izabela Kamińska, Agnieszka Dembińska, Marlena Jaroszek. Uczestnicy szkolnej rywalizacji najczęściej deklamowali wiersze: Jana Brzechwy, Juliana Tuwima i Anny Kamieńskiej. Po naradzie jury ogłosiło wyniki konkursu. Dzieci oceniane były w trzech kategoriach. W kategorii klas I zwyciężyła Agata Jastrzębska z klasy I c, II miejsce zajęła Zofia Kremska z klasy I b, trzecie miejsce zdobyła Małgorzata Dąbrowska z klasy I c. W kategorii klas II laureatką została Alicja Ruszczyńska z klasy II c, II miejsce zdobył Karol Durszlewicz, a na III miejscu uplasowała się Julia Kawiecka. W kategorii klas III I miejsce zdobyła Dominika Kłosowska z klasy III c, II miejsce zajęła Oliwia Opasik z klasy III a, a trzecie miejsce jury przyznało Oldze Gołębiewskiej z klasy III c. Laureaci Szkolnego Konkursu Recytatorskiego będą reprezentować naszą szkołę w Powiatowym Konkursie Recytatorskim, który odbędzie się 26 kwietnia 2010 roku w sali widowiskowej Miejskiego Centrum Kultury w Nowym Mieście Lubawskim.