KONCERT SZKOŁY MUZYCZNEJ Z BRODNICY

19 lutego 2010 roku gościliśmy w naszej szkole uczniów i nauczycieli ze Szkoły Muzycznej w Brodnicy. W hali sportowej Szkoły Podstawowej Nr 2 w Nowym Mieście Lubawskim odbył się koncert. Gości serdecznie powitał gospodarz placówki pan dyrektor Wojciech Wegner. Następnie zabrała głos pani Ewa Wieczorkowska - dyrektor Szkoły Muzycznej w Brodnicy. Uczniowie dowiedzieli się o nauce w szkole. Edukacja trwa sześć lat, uczniami szkoły mogą być dzieci i młodzież ze szkoły podstawowej i gimnazjum. Obecnie brodnicka placówka liczy 120 młodych muzyków. Oprócz gry na instrumentach uczniowie uczą się przedmiotów obowiązujących w szkole. Koncert poprowadziła pani Iwona Mrozińska, która jest dyrektorem Miejskiego Centrum Kultury w Nowym Mieście Lubawskim oraz nauczycielem Szkoły Muzycznej w Brodnicy. Przed społecznością naszej szkoły wystąpiła Julka - ośmioletnia skrzypaczka, na akordeonie zagrał Kamil, który jest uczniem klasy czwartej. Umiejętnościami gry na klarnecie pochwaliła się Weronika, a grą na gitarze Asia. Wszystkich zachwyciła Milena, która zagrała na saksofonie kawałek z filmu "Różowa pantera". Ciekawy instrument zademonstrowała Asia, a mianowicie wibrafon. Najgłośniej w hali sportowej rozbrzmiewał instrument Michała - werbel. W Nowym Mieście Lubawskim również będzie utworzona Szkoła Muzyczna, już od nowego roku szkolnego 2010/2011 uczniowie będą pobierać w niej naukę. Koncert miał zachęcić dzieci i młodzież do podjęcia nauki w nowej szkole. Do końca lutego trwają zapisy. Dokumenty można pobrać w Szkole Podstawowej Nr 2 w Nowym Mieście Lubawskim lub drogą elektroniczną, wchodząc na stronę Urzędu Miejskiego w Nowym Mieście Lubawskim.