UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE SZKOŁY PRZEZ UCZNIÓW KLAS SZÓSTYCH

W godzinach popołudniowych 24 czerwca 2010 roku w Szkole Podstawowej Nr 2 w Nowym Mieście Lubawskim odbyła się uroczystość zakończenia szkoły przez uczniów klas szóstych. W hali sportowej szkoły zebrali się absolwenci, rodzice, goście, nauczyciele, pracownicy szkoły. Galę zaszczycili swoją obecnością: Alina Kopiczyńska Burmistrz Nowego Miasta Lubawskiego, Andrzej Nadolski Przewodniczący Rady Miejskiej, Ksiądz Wojciech Osicki, Mariola Szaładzińska Przewodnicząca Rady Rodziców. Wychowawcami klas szóstych były panie: Małgorzata Fijałkowska (zastępstwo Renata Szwarc),  - klasa VI a, Katarzyna Gross-Nowińska – klasa VI b, Anita Leliwa – klasa VI c. W roku szkolnym 2009/2010 do trzech klas szóstych uczęszczało 68 uczniów, wszyscy otrzymali świadectwo ukończenia szkoły podstawowej. Wśród nich było 17 wspaniałych, którzy otrzymali świadectwo z wyróżnieniem. Najlepsze wyniki osiągnęły uczennice klasy VI b: Aleksandra Bączek, Izabela Jastrzębska i Adrianna Zalewska. Wymienione absolwentki uzyskały średnią ocen 5,6 oraz wzorowe zachowanie. Najlepsi uczniowie otrzymali z rąk pana dyrektora i wychowawców świadectwa, dyplomy, a ich rodzice listy gratulacyjne. Rada Rodziców uhonorowała wyróżnionych nagrodami książkowymi. Medale i dyplomy otrzymali opuszczający naszą szkołę członkowie kółka teatralnego „Krople”. Pucharem i statuetkami zostali uhonorowani piłkarze – uczniowie klasy VI a (sportowej) za zajęcie I miejsca w Finałach Wojewódzkich Warmińsko-Mazurskiego Szkolnego Związku Sportowego – Orlikowa Liga Mistrzów w Piłce Nożnej. Po uroczystości oficjalnej odbyła się część artystyczna, w której wzięli udział żegnający szkołę szóstoklasiści. Następnie  absolwenci udali się do swoich klas na ostatnie spotkania z wychowawcami.