PROGRAM REGIONALNY - II MIĘDZYWOJEWÓDZKI FESTIWAL PIOSENKI I PIEŚNI PATRIOTYCZNEJ

6 listopada 2009 roku w Miejskim Centrum Kultury w Nowym Mieście Lubawskim odbył się II Międzywojewódzki Festiwal Piosenki i Pieśni Patriotycznej. Festiwal zorganizowało MCK w Nowym Mieście Lubawskim, sponsorami byli Urząd Miejski w Nowym Mieście Lubawskim, Starostwo Powiatowe w Nowym Mieście Lubawskim, studio reklamy i grafiki komputerowej "102design.pl", patronat medialny objęła Gazeta Nowomiejska. Na widowni sali widowiskowej Nowomiejskiego Domu Kultury zasiedli między innymi uczniowie klasy III a Szkoły Podstawowej Nr 2 w Nowym Mieście Lubawskim wraz z wychowawczyniami: Marią Szymankiewicz i Izabelą Kamińską. Dla trzecioklasistów było to spotkanie z historią Polski. Festiwal związany jest z Narodowym Świętem Niepodległości, które obchodzimy 11 listopada. Dzieci uczestniczyły w przesłuchaniach konkursowych, które odbyły się w sześciu kategoriach. W dwóch z nich wzięli udział uczniowie naszej szkoły: Jakub Rochewicz w kategorii soliści klasy I - III, Edward Klimek i Oliwia Olęcka w kategorii soliści klasy IV - VI. Wykonawców oceniało jury w składzie: Maria Artiemiew - muzyk, pedagog z Iławy, Lilia Karczyńska - pedagog z Nowego Miasta Lubawskiego, Renata Dąbrowska - muzyk, pedagog z Nowego Miasta Lubawskiego, Andrzej Korecki - Naczelnik Wydziału Kultury Sportu Promocji i Rozwoju Starostwa Powiatowego w Nowym Mieście Lubawskim. W kategorii klas IV - VI II miejsce zdobyła Oliwia Olęcka, a III miejsce zajął Edward Klimek, który uhonorowany został również Nagrodą Gazety Nowomiejskiej. Laureaci otrzymali dyplomy i wspaniałe nagrody rzeczowe. Do festiwalu uczniów przygotowała pani Magdalena Domżalska - nauczyciel muzyki w naszej szkole.