DZIEŃ WIOSNY

Powitaliśmy już wiosnę astronomiczną, kalendarzową, ale na razie za oknem zima. Może różnego rodzaju zabiegi uczniów sprawią, że wiosna na dobre zagości?! 23 marca 2009 roku cała społeczność uczniowska Szkoły Podstawowej Nr 2 w Nowym Mieście Lubawskim uroczyście witała wiosnę. Dzieci grup 01 i 02 wraz z wychowawczyniami paniami: Marią Grugiel i Marzanną Szulc przygotowały dla uczniów klas I - III wiosenne przedstawienie. Dla uczniów klas IV - VI dzień ten był dniem bez mundurka, uczniowie klas IV ubrali się w stroje koloru żółtego, klas piątych w stroje koloru czerwonego, natomiast szóstoklasiści w stroje koloru zielonego. Klasy przygotowały transparenty z wiosennymi hasłami, ciekawe okrzyki oraz "Panią Wiosnę". Przed uczniami zaprezentowały się wszystkie "Panie Wiosny" z poszczególnych klas, a zgromadzeni wybrali najpiękniejszą z nich. I miejsce zdobyła Wiosna z klasy V c, na II miejscu uplasowała się Wiosna z klasy VI b, a na III Wiosna z klasy VI c. Wszyscy uczestnicy zabawy otrzymali dyplomy oraz słodycze dla swoich klas. Imprezę w hali sportowej poprowadziła pani Anna Konieczna, która jest opiekunem Samorządu Uczniowskiego.