"SZATAN Z SIÓDMEJ KLASY"

8 stycznia 2009 roku uczniowie klas szóstych oraz członkowie kółka teatralnego "Krople" udali się wraz z polonistkami do Brodnicy, gdzie obejrzeli przedstawienie teatralne "Szatan z siódmej klasy". Ten najnowszy spektakl Narodowego Teatru Edukacji im. Adama Mickiewicza z Wrocławia został przygotowany z myślą o najmłodszych widzach. Jest to adaptacja powieści Kornela Makuszyńskiego, to niezwykle barwna i ciekawa opowieść, bawiąca kolejne pokolenia młodych odbiorców. Główny bohater jest postacią wzbudzającą sympatię widzów. To chłopiec pogodny, wrażliwy i odpowiedzialny. Przedstawienie Narodowego Teatru Edukacji wprowadziło widzów w fascynujący świat wielkiej przygody. W ciekawy sposób uczy samodzielnego, logicznego myślenia. Główni bohaterowie swoją postawą ukazują szlachetne zasady, kierując się w życiu uczciwością i mądrością. Cieszą się wielkim autorytetem wśród młodych widzów, którzy zostają wciągnięci w sensacyjne śledztwo i rozwiązanie niesamowitych zagadek przeszłości. Sztuka Narodowego Teatru Edukacji jest pełna humoru i zaskakujących zwrotów akcji, gdzie prawda i trwałe wartości tryumfują nad złem, a postawa młodych bohaterów podkreśla rolę przyjaźni i serdeczności w relacjach międzyludzkich.