SPOTKANIE Z PODRÓŻNIKIEM RAFAŁEM KITOWSKIM

11 marca 2009 roku zaszczycił nas swoją obecnością znany nowomiejski podróżnik - rowerzysta, pan Rafał Kitowski. Gościa serdecznie powitał dyrektor placówki pan mgr Wojciech Wegner. W spotkaniu, które odbyło się w hali sportowej Szkoły Podstawowej Nr 2 w Nowym Mieście Lubawskim, wzięli udział uczniowie klas IV - VI. W ciągu czterech lat pan Rafał przejechał rowerem całą Europę. Podczas pierwszej części spotkania podzielił się z uczniami swoimi wrażeniami z ostatniej wędrówki, która odbyła się w 2008 roku. Wtedy to podróżnik przejechał na rowerze Anglię, Szkocję, Irlandię, Francję i Hiszpanię. Przedstawił zgromadzonym mnóstwo ciekawych zdjęć oraz filmy. Prezentacji fotografii towarzyszyły interesujące opowieści i komentarze oraz mini koncert. W wykonaniu gościa usłyszeliśmy dwie piosenki, podziwialiśmy też jego piękną grę na gitarze. Pracując, rowerzysta realizuje się artystycznie i zarabia pieniążki na dalszą podróż i życie. W niedalekiej przyszłości Rafał Kitowski zamierza udać się w podróż swojego życia i pokonać całą Afrykę z północy na południe. Marzeniem pana Rafała jest podróż dookoła świata. W drugiej części spotkania gość zaprezentował rower, jego wyposażenie (namiot, śpiwór, kuchenka itp.) oraz strój podróżnika. Wizytę zakończyły pytania, które zadawali uczniowie i na które pan Rafał Kitowski chętnie i wyczerpująco odpowiadał. Gość otrzymał z rąk pana dyrektora upominek i obiecał, że jeszcze spotka się z uczniami naszej szkoły.