"OLIMPIJSKIE PRZEDSZKOLE"

31 marca 2009 roku w hali sportowej Szkoły Podstawowej Nr 2 w Nowym Mieście Lubawskim odbyła się impreza "Olimpijskie Przedszkole", która była przeznaczona dla uczniów klas 0 - III. Głównym organizatorem zabawy z udziałem gwiazd sportu był pan Marek Wochna. W spotkaniu wzięli udział: Leszek Blanik - mistrz olimpijski z Pekinu, Andrzej Szajna - brązowy medalista mistrzostw świata oraz trzykrotny reprezentant Polski na Igrzyskach Olimpijskich, Artur Kohutek - brązowy medalista mistrzostw Europy na 110 m przez płotki, dziesięcioboista Sebastian Chmara, który w 1999 roku zajął I miejsce w mistrzostwach świata w hali. Wraz z gwiazdami sportu wystąpili piłkarze Klubu Sportowego "Drwęca" Nowe Miasto Lubawskie. "Olimpijskie Przedszkole" zaszczycili swoją obecnością: Andrzej Nadolski - Przewodniczący Rady Miasta, Stanisław Frydlewicz - Inspektor Oświaty, Ks. Kanonik Zenon Skomski, Marian Kisiel - Prezes Klubu Sportowego "Drwęca" Nowe Miasto Lubawskie, wicedyrektor Szkoły Podstawowej Nr 1 im. Jana Pawła II w Nowym Mieście Lubawskim - Eleonora Lewalska, Mariola Szaładzińska - Przewodnicząca Rady Rodziców. Gości gorąco powitał Dyrektor Szkoły Podstawowej Nr 2 w Nowym Mieście Lubawskim mgr Wojciech Wegner. Imprezę poprowadził Sebastian Chmara. W czasie spotkania sportowcy zaprezentowali swoje umiejętności. Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w różnych konkurencjach, które przygotowali dla nich mistrzowie, a po ich zakończeniu mogli porozmawiać z gośćmi i otrzymać autografy. Mistrz olimpijski Leszek Blanik podarował naszej szkole dwa materace gimnastyczne.