DZIEŃ MATEMATYKI

19 marca 2009 roku był Dniem Matematyki w naszej szkole. Rozpoczął go Międzynarodowy Konkurs "Kangur Matematyczny". Uczniowie klas II wzięli udział w konkursie "Kangurek", klas III - "Maluch", a uczniowie najstarszych klas szkoły podstawowej rozwiązywali zadania matematyczne w kategorii "Beniamin". Po konkursie wszyscy uczniowie klas IV - VI spotkali się w hali sportowej szkoły. "Matematyka jest drzwiami i kluczem do nauki" to hasło, które tego dnia towarzyszyło wszystkim uczniom naszej szkoły. Głównym bohaterem Dnia Matematyki była liczba Π. Zgromadzeni dowiedzieli się o historii Międzynarodowego Konkursu "Kangur Matematyczny". Kółko teatralne "Krople" pod kierunkiem polonistki pani Katarzyny Gross-Nowińskiej wystawiło sztukę poświęconą matematyce. Na zakończenie spotkania uczniowie mogli otrzymać celującą ocenę z matematyki, warunkiem było udzielenie prawidłowej odpowiedzi na zadane pytania. W holu szkoły urządzono kącik matematyczny z kolejnymi zadaniami do wykonania. Prawidłowe rozwiązanie rebusów gwarantowało również ocenę celującą z matematyki. Dzień Matematyki przygotowała i przeprowadziła pani Małgorzata Potomska, która jest nauczycielem "królowej nauk" w naszej szkole.