ZABAWY KARNAWAŁOWE

Okres od 6 stycznia czyli od religijnego święta Trzech Króli do środy popielcowej jest okresem karnawału. Wszyscy - młodzi i starsi bardzo często uczestniczą w zabawach tanecznych. Są to wspaniałe bale, ale też zwykłe potańcówki, zabawy w klubach, dyskotekach oraz pląsy przy ognisku jako jeden z elementów sanny. W Szkole Podstawowej Nr 2 w Nowym Mieście Lubawskim rodzice i nauczyciele zorganizowali dla swoich pociech zabawy karnawałowe. Dzieci z klas 0 - III bawiły się 14 stycznia 2009 roku, natomiast uczniowie z klas IV - VI swoje taneczne umiejętności mogli zaprezentować w czasie dyskoteki, która odbyła się 15 stycznia 2009 roku. Rada Rodziców przygotowała dla wszystkich dzieci poczęstunek. Uczniowie w rytmie tegorocznych przebojów miło i sympatycznie spędzili czas.