PROGRAM REGIONALNY DLA KLAS I- III "STĄD JESTEM"

Uczniowie klasy II a wraz z wychowawczynią panią Marią Szymankiewicz i nauczycielem wspomagającym panią Izabelą Kamińską przystąpili do realizacji zadania, objętego Programem Regionalnym dla Klas I - III "Stąd jestem". W tym celu odwiedzili warsztaty rzemieślnicze: szewca Mariana Szczypskiego, zegarmistrza Genowefy Kanterewicz, krawcowej Wioletty Jabłońskiej, fotografa Henryka Kopiczyńskiego. Dzieci dowiedziały się wiele ciekawych rzeczy o "ginących" zawodach. Poznały pracę rzemieślników, narzędzia i maszyny, służące do jej wykonywania. Fotograf, pan Henryk Kopiczyński wykonał pamiątkową fotografię, pokazał przebieg "obróbki" zdjęć przy użyciu nowoczesnej technologii oraz wręczył je każdemu uczniowi. Pan Henryk Kopiczyński przygotował dla dzieci fotografie zwierząt. W ramach realizacji kręgu tematycznego "Tu mieszkamy" uczniowie poznali pracę rodziców. Byli z wizytą w miejscach, gdzie pracują mamy niektórych z nich. Dzieci wraz z wychowawczyniami odwiedziły sklep odzieżowy pani Ireny Ewertowkiej, sklep obuwniczy pani Anny Ciesielskiej, sklep producenta pościeli pani Sylwii Mówki oraz zakład fryzjerski pani Katarzyny Różyńskiej.