JASEŁKA

18 grudnia 2008 roku odbyły się klasowe wigilie, które przygotowali uczniowie wraz ze swoimi rodzicami. Nie zabrakło iście świątecznej atmosfery, kolęd, życzeń i dzielenia się opłatkiem. Ławki szkolne zamieniły się w stoły wigilijne, na których leżały śnieżnobiałe obrusy i bożonarodzeniowe elementy. Natomiast 19 grudnia 2008 roku uczniowie, nauczyciele, pracownicy obsługi i administracji, emeryci oraz zaproszeni goście obejrzeli Jasełka, które przygotowali członkowie kółka teatralnego pod kierunkiem pań: Katarzyny Gross-Nowińskiej i Sylwii Cieszyńskiej. Na uroczystość przybyli goście: Ksiądz Kanonik Zenon Skomski oraz Przewodnicząca Rady Rodziców Pani Mariola Szaładzińska, których serdecznie powitał Dyrektor Szkoły Podstawowej Nr 2 Pan Wojciech Wegner. Widzowie obejrzeli przepiękną sztukę "Wigilia na śmietniku". Przedstawienie poruszyło wszystkie serca, wywołało wiele wzruszeń i refleksji oraz zmusiło do zadumy nad problemami współczesnego świata.