PROGRAM REGIONALNY DLA KLAS I - III - WIZYTA W NOWOMIEJSKIM GIMNAZJUM

Kolejnym zadaniem związanym z realizacją "Programu Regionalnego dla Klas I - III" była wizyta uczniów klas: I b, II a i III c w nowomiejskim gimnazjum. 22 października 2008 roku uczniowie wyżej wymienionych klas wraz z wychowawczyniami, paniami: Marią Szymankiewicz, Aliną Sobiecką i Marzenną Wujczyk odwiedzili gimnazjum. Na terenie szkoły dzieci spotkały się z nauczycielem historii, panią Mirosławą Milewską. Wysłuchały opowiadań: o założeniu Nowego Miasta Lubawskiego, o Ottonie Lutterbergu i o herbie Nowego Miasta oraz legendy mówiącej o powstaniu grodu nad Drwęcą. Uczniowie nauczania zintegrowanego oglądali stare fotografie, zwiedzili budynek gimnazjum, a następnie udali się do izby pamięci. W tym miejscu dzieci obejrzały stare dokumenty, mundury oraz makietę "Potulice", którą wykonał pan Józef Dalecki.