PROGRAM REGIONALNY DLA KLAS I - III - BAZYLIKA św. TOMASZA APOSTOŁA

11 września 2008 roku w Szkole Podstawowej nr 2 w Nowym Mieście Lubawskim zrealizowano kolejne zadanie "Programu Regionalnego dla Klas I - III". Było ono poświęcone najwspanialszemu zabytkowi naszego miasta - Bazylice św. Tomasza Apostoła. Wystawę i spotkanie zorganizowały panie: Maria Szymankiewicz, Marzenna Wujczyk, Alina Sobiecka oraz Sylwia Cieszyńska. Uczniowie oraz goście mogli podziwiać przepiękne fotografie pana Henryka Kopiczyńskiego. Zdjęcia przedstawiały bryłę kościoła, jego wnętrze, zabytkowe ołtarze oraz inne wspaniałe zabytki. W spotkaniu wzięli udział: Ks. Kanonik Zbigniew Markowski Proboszcz Parafii św. Tomasza Apostoła oraz Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 w Nowym Mieście Lubawskim mgr Wojciech Wegner. Zgromadzeni dowiedzieli się o historii powstania kościoła, ołtarzy, malowideł ściennych oraz rzeźb. Na zakończenie spotkania głos zabrał Czcigodny Gość Ksiądz Kanonik Zbigniew Markowski, który nawiązał do przygotowań, związanych z powstaniem ołtarza w nawie północnej Bazyliki św. Tomasza Apostoła. Ołtarz będzie poświęcony Janowi Pawłowi II, kiedy tylko Kościół ogłosi Jego beatyfikację.

Organizatorzy składają serdeczne podziękowania Panu Henrykowi Kopiczyńskiemu za udostępnienie fotografii Bazyliki św. Tomasza Apostoła.