APEL SZKOLNY

10 czerwca w hali sportowej Szkoły Podstawowej Nr 2 w Nowym Mieście Lubawskim odbył się apel, w którym udział wzięli wszyscy uczniowie szkoły. Na apel przybyli przedstawiciele Komendy Powiatowej Policji w Nowym Mieście Lubawskim: młodszy aspirant Paweł Cherkowski i starszy aspirant Piotr Zdunkowski. Panowie policjanci poruszyli sprawę bezpieczeństwa w czasie wakacji i przestrzegali zgromadzonych przed zagrożeniami, które na nich czyhają. Następnie pan dyrektor wraz z panami policjantami wręczył uczniom klas czwartych karty rowerowe. Pani Maria Grugiel podsumowała akcję zbiórki makulatury. Laureaci konkursu otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe, a wszyscy uczniowie dostali słodycze. Z kolei pani Elżbieta Szczech podsumowała akcję, związaną ze zbiórką kodów paskowych, które umieszczone były na kartonikach z mlekiem. Najwięcej kodów zebrała i nagrodę książkową dostała uczennica klasy IV d Dominika Lewandowska. Młodsze dzieci zbierały wspólnie kody paskowe i laureatem została klasa II a, II miejsce zajęła klasa I c, a III miejsce wywalczyła klasa I b. Pani Małgorzata Potomska podsumowała konkursy matematyczne dla klas IV i V oraz Konkurs "Kangur Matematyczny". W tym ostatnim wzięło udział 40 uczniów naszej szkoły. "Wyróżnienia" otrzymały: Adrianna Zalewska i Dominika Reszka, rezultat "bardzo dobry" miał Krzysztof Szymankiewicz, a wynik "najlepszy" Edward Klimek i Paweł Januszewicz. W zbiórce baterii najlepsza okazała się klasa VI c. Laureaci oraz zdobywcy pięciu pierwszych miejsc otrzymali z rąk pana dyrektora dyplomy.