ŻEGNAJ SZKOŁO!

Po niespełna dziesięciu miesiącach nauki dotarliśmy do mety. 20 czerwca 2008 roku odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego dla klas 0 - V. Uroczystość odbyła się na placu obok budynku szkoły o godzinie 9-tej. Wzięli w niej udział uczniowie klas 0 - V, rodzice, nauczyciele.  Na uroczystość przybyli: Ksiądz Kanonik Zbigniew Markowski, Proboszcz Parafii św. Tomasza Apostała w Nowym Mieście Lubawskim, Inspektor Oświaty w Nowym Mieście Lubawskim, pan Stanisław Frydlewicz, przedstawiciel Komendy Powiatowej Policji w Nowym Mieście Lubawskim, aspirant Janusz Matyja, Członkowie Prezydium Rady Rodziców oraz przedstawiciele lokalnych mediów. Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 w Nowym Mieście Lubawskim, pan Wojciech Wegner wraz z przewodniczącą Rady Rodziców, panią Mariolą Szaładzińską i wychowawcami wręczyli uczniom, którzy osiągnęli bardzo dobre wyniki w nauce i wzorowe lub bardzo dobre zachowanie, dyplomy i nagrody książkowe. W klasach IV i V za najlepsze wyniki w nauce wyróżniono 40 uczniów. Najlepszymi z najlepszych okazali się ze średnią 5,3: Amanda Karkut z klasy V a, Dominika Reszka z klasy V a oraz Marta Obojska z klasy V b. Następnie uczniowie udali się do klas na ostatnie w tym roku szkolnym spotkanie z wychowawcami. Nauczyciele wręczyli pozostałym uczniom świadectwa i przypomnieli o zachowaniu bezpieczeństwa w czasie wakacji.