ZAJĘCIA UMUZYKALNIAJĄCE Z CHEERLEADERKAMI

7 lutego w zajęciach umuzykalniających prowadzonych przez panią Marię Taranowską wzięły udział cheerleaderki z Liceum Ogólnokształcącego im. C. K. Norwida z Nowego Miasta Lubawskiego. Trenerem dziewcząt jest nauczyciel naszej szkoły pani Katarzyna Ringwelska, której córka jest jedną z cheerleaderek. Cheerleading oznacza przewodzenie, dopingowanie, są to zorganizowane układy składające się z elementów gimnastyki, tańca i akrobacji, wykonywane w celu kibicowania zespołom sportowym w czasie meczów. Jest to także osobna dyscyplina sportowa. Cheerleading jest najpopularniejszy w Stanach Zjednoczonych, ale przyjął się również w innych krajach. Goszczące w naszej szkole cheerleaderki zaprezentowały młodszym koleżankom zestaw ćwiczeń oraz przeprowadziły trening. Zajęcia były wyczerpujące, jednak bardzo owocne. Uczennice naszej szkoły doskonale opanowały układ taneczny przygotowany przez cheerleaderki.