PRZEGLĄD TEATRÓW "KURTYNA W GÓRĘ"

17 kwietnia 2008 roku teatr "Krople" ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Nowym Mieście Lubawskim po raz pierwszy uczestniczył w przeglądzie teatrów "Kurtyna w górę" w Iławie. Nasi artyści pod kierunkiem polonistki, pani Katarzyny Gross-Nowińskiej wystawili sztukę "Wielka Orkiestra Leśnej Pomocy". Organizatorem przeglądu było Iławskie Centrum Kultury oraz Zespół Placówek Szkolno - Wychowawczych w Iławie. 16 kwietnia swoje aktorskie umiejętności zaprezentowały przedszkolaki oraz podopieczni placówek szkolno - wychowawczych. Natomiast 17 kwietnia na deskach iławskiego kino-teatru wystąpili przedstawiciele szkół podstawowych i gimnazjów. Dla aktorów z naszej szkoły uczestnictwo w przeglądzie było wielkim wydarzeniem jak i wyzwaniem. Pierwszy raz wystąpili na dużej scenie w świetle jupiterów. Impreza polegała na zaprezentowaniu umiejętności aktorskich teatrów. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i upominki.