III POWIATOWY KONKURS WIEDZY O KOMPOZYTORACH - OSKAR KOLBERG

W piątek, 29 maja 2015 roku w Zespole Szkół Podstawowej i Muzycznej w Nowym Mieście Lubawskim odbył się III Powiatowy Konkurs Wiedzy o Kompozytorach, którego tematem była postać znanego polskiego etnografa Oskara Kolberga. Do rywalizacji przystąpiło pięć szkół z powiatu nowomiejskiego. Były one reprezentowane przez trzyosobowe drużyny, które wcześniej otrzymały materiały biograficzne oraz płytę z utworami kompozytora. Zmagania rozpoczęła część słuchowa, polegająca na rozpoznaniu kompozycji i dokładnym ich nazwaniu. Następnie drużyny przystąpiły do rozwiązywania testu teoretycznego. Po podliczeniu punktów z obu etapów komisja w składzie: pani Agnieszka Kasprzycka, pani Emilia Szcześniewska oraz pani Iwona Mrozińska ogłosiła wyniki. Pierwsze miejsce zajęła drużyna z Zespołu Szkół im. Przyjaciół Ziemi w Marzęcicach w składzie: Aleksandra Kłosowska, Agnieszka Urbańska, Paulina Wernecka. Uczennice przygotowała pani Anna Lewicka. Drugie miejsce przypadło zespołowi ze Szkoły Podstawowej w Zwiniarzu. W drużynie, którą przygotował pan Jarosław Dorawa wystąpiły: Klaudia Szulwic, Adriana Ćwiklińska, Weronika Kozłowska. Na trzecim miejscu uplasowała się ekipa ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Łąkorzu w składzie: Patrycja Napierska, Julia Ruszczyńska, Marta Leśniewska. Uczennice przygotowała pani Sylwia Pisarska. Czwarte miejsce zdobył Zespól Szkól Podstawowej i Muzycznej w Nowym Mieście Lubawskim, reprezentowany przez  Agatę Jarzębowska, Alicję Wiśniewską, Małgorzatę Dąbrowską. Team przygotowała pani Sylwia Domżalska. Podopieczne pani Beaty Świetlik - drużyna z Zespołu Szkół w Nowym Grodzicznie w składzie: Agata Robaczewska, Weronika Szczepańska, Joanna Szczawińska zajęła piąte miejsce. Organizatorzy konkursu dziękują dyrektorom szkół, uczniom oraz nauczycielom za wkład pracy, zaangażowanie i udział w konkursie. Nagrody dla uczestników turnieju ufundowało Starostwo Powiatowe oraz Rada Rodziców Szkoły Muzycznej I Stopnia w Nowym Mieście Lubawskim. Dla uczestników i ich opiekunów przygotowano  poczęstunek również ufundowany przez Radę Rodziców. Konkurs opracowały, przygotowały i przeprowadziły panie: Agnieszka Kasprzycka i Emilia Szcześniewska.