KONCERT "RODZINNE KOLĘDOWANIE"

21 stycznia 2015 roku w sali widowiskowej Miejskiego Centrum Kultury w Nowym Mieście Lubawskim odbył się koncert "Rodzinne kolędowanie". Organizatorami  "kolędowania" byli: Zespół Szkół Podstawowej i Muzycznej oraz Miejskie Centrum Kultury w Nowym Mieście Lubawskim. Koncert rozpoczęła orkiestra dęta pod batutą pana Bartłomieja Żółtowskiego z udziałem solistki Zofii Suchockiej oraz panów: Macieja Gburczyka i Kazimierza Wieczorkowskiego. W ich wykonaniu usłyszeliśmy utwory: "Jest taki dzień", "Last Christmas" oraz "Jingle bells". Chór nauczycieli Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Janusza Korczaka przy akompaniamencie pani Marii Artiemiew zaśpiewał kolędę "Do szopy, hej pasterze" oraz piosenkę świąteczną "Pada śnieg". W wykonaniu duetu fortepianowego: Adrianna i Aleksandra Tasarz usłyszeliśmy kolędę F. Karpińskiego "Bóg się rodzi". Trio gitarowe w składzie: Jonasz Pawłowski, Wiktoria Stachewicz, Daria Gruźlewska zagrało utwór "Jezus Malusieńki". Tę samą kolędę na fortepian wykonała Karolina Grubalska. "Cichą noc" usłyszeliśmy w wykonaniu duetu fletowego: Amelia i pani Agnieszka Kasprzyckie. Kolędę "Wśród nocnej ciszy" zaprezentowała na gitarze Agata Mikołajczewska. Gitarzystce akompaniował pan Maciej Gburczyk. "Cichą noc" zagrał duet: Ewelina i Paweł Żmijewscy (vocal i akordeon). Z kolei duet fortepianowy:  Magdalena Cherkowska i Julia Czyżewska  wykonał utwór "We Wish You". Iga Neumann z panią Sylwią Domżalską przy akompaniamencie pani Marii Artiemiew zaśpiewały utwór "Gwiazdki świecą nad stajenką". Rodzeństwo: Zofia i Antoni Suchoccy zaśpiewali przy akompaniamencie pani Marii Artiemiew "Lulajże Jezuniu". Pani Katarzyna Olęcka wraz z córkami: Otylią i Oliwią zaprezentowały pastorałkę "Jadą kolędnicy" na gitarę, flet i vocal. Przy akompaniamencie pana Macieja Gburczyka Alicja Kremska zaśpiewała utwór "Szara kolęda". "W żłobie leży" na akordeon wykonał Maksymilian Rudnicki. Rodzinny zespół kameralny Konrada, Wiktorii i Jonasza Pawłowskich przy akompaniamencie pana Jacka Wróblewskiego zagrał "Anioł Pasterzom mówił". Aleksandra i Sylwia Lewickie wykonały utwór "Pójdźmy wszyscy do stajenki". Dziewczętom akompaniował pan Jacek Wróblewski. Następnie zaprezentowały się dwa chóry. "Cantamus" pod batutą pani Iwony Mrozińskiej wykonał "A wczora z wieczora" i "Święta Panienka". Chór uczniów Szkoły Muzycznej I Stopnia również  wystąpił pod dyrekcją pani Iwony Mrozińskiej i zaśpiewał utwory: "O Gwiazdo Betlejemska", "Raduj się świecie", "Narodził się Jezus Chrystus". Koncert zakończyło mocne uderzenie zespołu wokalno-instrumentalnego, połączone ze śpiewem uczniów i nauczycieli Szkoły Muzycznej oraz wykonawców ze studia piosenki pani Agnieszki Kasprzyckiej. W ich interpretacji usłyszeliśmy "Bracia patrzcie jeno" i "Przybieżeli do Betlejem". Burmistrz Nowego Miasta Lubawskiego pan Józef Blank podziękował organizatorom i wszystkim wykonawcom koncertu "Rodzinne kolędowanie".