DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ W ZESPOLE SZKÓŁ PODSTAWOWEJ I MUZYCZNEJ

13 października 2014 roku w hali sportowej Zespołu Szkół Podstawowej i Muzycznej w Nowym Mieście Lubawskim odbyły się uroczystości związane ze świętem polskiej szkoły. W gali Dnia Edukacji Narodowej wzięli udział nauczyciele, pracownicy szkoły, uczniowie i emerytowani nauczyciele, pracownicy obsługi i administracji, rodzice. Zgromadzonych zaszczycili swoją obecnością: Burmistrz Nowego Miasta Lubawskiego pan Józef Blank, Kierownik Referatu Oświaty Kultury i Sportu pani Dorota Osińska, Przewodniczący Komisji Oświaty Kultury Sportu i Turystyki pan Zbigniew Ewertowski. W części oficjalnej głos zabrali: Gospodarz Miasta pan Józef Blank oraz Dyrektor Zespołu Szkół pan Zbigniew Domżalski, który w okolicznościowym przemówieniu podziękował nauczycielom, pracownikom obsługi i administracji oraz emerytowanym pracownikom. Dyrektor Zespołu Szkół ciepłe słowa skierował do najmłodszych uczestników uroczystości. Gospodarz placówki pan Zbigniew Domżalski przyznał nauczycielom oraz pracownikom obsługi i administracji Nagrody Dyrektora Szkoły i Nagrody Jubileuszowe. Były również gratulacje, kwiaty od Rady Rodziców Szkoły Podstawowej i Rady Rodziców Szkoły Muzycznej oraz od  Samorządu Uczniowskiego. Prowadzące, panie: Małgorzata Fijałkowska i Monika Lendzion odczytały życzenia od zaprzyjaźnionych placówek i instytucji. W części artystycznej wystąpili uczniowie klas II a, II b i klasy V c. Młodych artystów przygotowały panie: Maria Szymankiewicz i Ewa Banaszewska. Wiersze, tańce, piosenki oraz scenka "Lekcja języka polskiego" wprowadziły wszystkich uczestników uroczystości  we wspaniały, radosny nastrój.