II POWIATOWY KONKURS WIEDZY O KOMPOZYTORACH POLSKICH

19 marca 2014 roku w Zespole Szkół Podstawowej i Muzycznej w Nowym Mieście Lubawskim odbył się II Powiatowy Konkurs Wiedzy o Kompozytorach Polskich. Tegorocznym bohaterem zmagań uczestników był Henryk Wieniawski. Drużyny reprezentujące pięć szkół podstawowych z powiatu nowomiejskiego posiadały ogromną wiedzę, związaną z życiem i twórczością tego fenomenalnego wirtuoza skrzypiec, który przeszedł do historii muzyki również jako kompozytor. W utworach Wieniawskiego obecne są dwa przymioty: brawurowa wirtuozeria oraz liryzm. Konkurs przygotowali i poprowadzili nauczyciele Szkoły Muzycznej I Stopnia w Nowym Mieście Lubawskim pod kierunkiem pani wicedyrektor Iwony Mrozińskiej. Pierwsze miejsce zajęły: Szkoła Podstawowa w Zwiniarzu oraz Szkoła Podstawowa Nr 2 im. Janusza Korczaka w Nowym Mieście Lubawskim, trzecie miejsce zdobyła Szkoła Podstawowa w Łąkorzu. Na czwartym miejscu uplasował się Zespół Szkół w Marzęcicach, a na piątym Szkoła Podstawowa w Tereszewie.