ŚWIATOWY DZIEŃ SENIORA

Dzień Seniora obchodzony jest w kilku wariantach na poziomie globalnym i lokalnym: 1 października jako Międzynarodowy Dzień Osób Starszych, 20 listopada jako Ogólnopolski Dzień Seniora oraz 20 października jako Europejski Dzień Seniora. Wszystkie daty mają jednak wspólny cel – kształtować społeczne postrzeganie osób starszych oraz podejmować wszelkie działania mające na celu zapewnienie im godnego życia. 1 października 2013 roku obchody Światowego Dnia Seniora zorganizował Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Nowym Mieście Lubawskim. Zgromadzonym w sali Miejskiej Biblioteki Publicznej seniorom organizatorzy zadedykowali część artystyczną, w której wystąpili również uczniowie Szkoły Muzycznej I Stopnia. Uroczystość rozpoczął występ kwartetu fletowego w składzie: Ewa Maćkow, Wiktoria Taranowska, Oliwia Olęcka i Marta Cherkowska. Następnie Aleksandra Polak wykonała utwór na akordeon. Trio Marta Zacharska, Marta Żurawska i Anna Bukowska wykonało utwory na gitary. Katarzyna Różycka zagrała na akordeonie, a Adrian Szaładziński wykonał utwór na saksofon. Młodzi muzycy zostali nagrodzeni przez słuchaczy gromkimi brawami.