"RODZINNE KOLĘDOWANIE"

Zespół Szkół Podstawowej i Muzycznej w Nowym Mieście Lubawskim, chór Cantamus oraz Miejskie Centrum Kultury w Nowym Mieście Lubawskim byli organizatorami "Rodzinnego kolędowania", które odbyło się 22 stycznia 2014 roku w sali widowiskowej MCK. Koncert poprowadziły panie: Maria Kotewicz i Maria Artiemiew. "Rodzinne kolędowanie" rozpoczął chór Szkoły Muzycznej I Stopnia pod batutą pani Iwony Mrozińskiej. Licznie zgromadzona publiczność wysłuchała kolęd: "Z narodzenia Pana" i "Lulajże Jezuniu". Następnie chór nauczycieli ze Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Janusza Korczaka wykonał dwa utwory: "Pastuszek bosy" oraz "Maleńka miłość". Duet ksylofonowy: Klaudia Wilczewska i Julia Kozłowska zagrał kolędę "W żłobie leży". Tę samą kolędę na akordeon wykonał Paweł Żmijewski. Gitarzystka Anna Bukowska zagrała utwór "Nie było miejsca dla Ciebie". Duetowi wokalnemu: Hanna Rybicka, Zuzanna Pawłowska w kolędach "Gdy śliczna panna" i "Gwiazdki świecą nad stajenką" akompaniowała na fortepianie pani Maria Artiemiew. "Dzisiaj w Betlejem" zagrał duet fortepianowy Ada i Aleksandra Tasarz. Siostry Marta i Magdalena Cherkowskie wykonały na flet i fortepian kolędę "Jezus malusieńki". Katarzyna i Aleksandra Polak zagrały na flet i akordeon "Gdy się Chrystus rodzi". Rodzeństwo Paulina i Adrian Szaładzińscy wystąpili w duecie fortepianowym z "Aniołami wokół nas", a mama Katarzyna Olęcka z córką Oliwią zaśpiewały "Oj maluśki". Paulina i Adrian Szaładzińscy wystąpili raz jeszcze w duecie i wykonali na klarnet i saksofon "Cichą noc". W duecie wokalnym zaśpiewały "Przybieżeli do Betlejem" przy akompaniamencie pani Marii Artiemiew mama z córką: Aneta i Zofia Suchockie. Kolejnym utworem była kolęda "Lulajże Jezuniu". Publiczność wysłuchała jej na klarnet i fortepian w wykonaniu Patryka i Przemysława Paśko. Pani Justyna Neumann z córką Igą zaśpiewały ją przy akompaniamencie pani Marii Artiemiew. Z kolei pani Elwira Łątkowska wystąpiła w towarzystwie córek. Zaśpiewała wspomnianą kolędę "Lulajże Jezuniu" oraz "Gdy śliczna panna". Pani Elwirze akompaniowały na flecie i fortepianie córki: Zuzanna i Matylda. Konrad i Wiktoria Pawłowscy akompaniowali na flecie i saksofonie swojemu tacie panu Grzegorzowi, który zaśpiewał "Przybieżeli do Betlejem". "Pójdźmy wszyscy do stajenki" na flet i saksofon wykonały Sylwia i Aleksandra Lewickie. Dwa utwory "Przybieżeli do Betlejem" i "Nowy rok bieży" wykonał pod batutą pani Iwony Mrozińskiej chór Cantamus. Koncert zakończyły utwory "Tryumfy" i "Bóg się rodzi" w wykonaniu zespołu instrumentalno-wokalnego w składzie: Michał Lewandowski – perkusja, Mariusz Curzydło – gitara basowa, Sławomir Kasprzycki – gitara elektryczna, Jarosław Licznerski – instrumenty klawiszowe, Jacek Wróblewski – saksofon, chórki: Sylwia i Aleksandra Lewickie, Karolina Szpakowska, mama Agnieszka i córka Amelia Kasprzyckie oraz Kinga Płotka. W finale zespołowi instrumentalno-wokalnemu towarzyszyły wszystkie chóry. W koncercie "Rodzinne kolędowanie" wystąpili uczniowie, rodzice i nauczyciele Zespołu Szkół Podstawowej i Muzycznej w Nowym Mieście Lubawskim. Organizatorzy dziękują Miejskiemu Centrum Kultury w Nowym Mieście Lubawskim za udostępnienie sali widowiskowej oraz pomoc techniczną. Jednocześnie zapraszają 14 lutego 2014 roku na kolejny koncert, którym będą "Zakochane melodie".