Z KOLĘDĄ NA SPOTKANIU WIGILIJNYM W KOMENDZIE POWIATOWEJ POLICJI W NOWYM MIEŚCIE LUBAWSKIM

Uczniowie Zespołu Szkół Podstawowej i Muzycznej w Nowym Mieście Lubawskim uświetnili spotkanie opłatkowe w Komendzie Powiatowej Policji, które poprzedziło uroczyste przekazanie nowych samochodów marki Kia Seed nowomiejskim policjantom. W uroczystości wzięli również udział samorządowcy. Nowe auta poświęcił kapelan nowomiejskich policjantów ksiądz kanonik Zbigniew Markowski. Młodzi artyści kolędami rozpoczęli spotkanie opłatkowe. Wystąpiły gitarzystka Anna Bukowska, akordeonistka Diana Śpiewak, kwartet fletowy w składzie: Ewa Maćków, Wiktoria Pawłowska, Oliwia Olęcka i pani Martyna Sarnowska. Z kolei solistki Zofia Suchocka i Iga Neumann zaśpiewały tradycyjne polskie kolędy. Od zgromadzonych pracowników policji oraz samorządowców uczennice i nauczyciele otrzymali gromkie brawa. Podziękowaniem dla występujących za uświetnienie uroczystości był słodki poczęstunek. Śpiewające solistki przygotowała pani Sylwia Domżalska, a chór szkoły muzycznej pani Iwona Mrozińska.