UCZNIOWIE SZKOŁY MUZYCZNEJ I STOPNIA W OPERZE NOVA W BYDGOSZCZY

4 kwietnia 2014 roku uczniowie Szkoły Muzycznej I Stopnia w Nowym Mieście Lubawskim wyjechali na wycieczkę do Bydgoszczy. Głównym punktem programu była opera Stanisława Moniuszki "Halka". Zanim uczestnicy dotarli do gmachu Opera Nova czekała na nich jeszcze jedna atrakcja – zwiedzanie budynków Akademii Muzycznej w Bydgoszczy. O zajęciach na uczelni, wydziałach opowiadał wykładowca pan Stanisław Miłek. Uczniowie obejrzeli sale wykładowe i koncertowe, znajdujące się w trzech budynkach akademii. Uczestników wycieczki interesowały egzaminy wstępne na uczelnię i kryteria naboru. Zwiedzania Akademii Muzycznej zajęło półtorej godziny i było bardzo interesujące. Następnie uczestnicy wycieczki udali się do opery, aby obejrzeć "Halkę" Stanisława Moniuszki. Bydgoska premiera opery odbyła się 27 kwietnia 2013 roku. 4 kwietnia 2014 roku przed publicznością wystąpili: Damian Konieczek jako Stolnik, Jolanta Wagner – Halka, Tadeusz Szlenkier – Jontek oraz Orkiestra Chór i Balet Opery. Dyrygował pan Piotr Wajrak. Barwne widowisko, pełne niezwykłej muzyki naszego twórcy opery narodowej Stanisława Moniuszki, wywarło wielkie wrażenie na słuchaczach. Mimo powrotu o późnej porze wszyscy byli bardzo zadowoleni.