APEL WIGILIJNY W ZESPOLE SZKÓŁ PODSTAWOWEJ i MUZYCZNEJ W NOWYM MIEŚCIE LUBAWSKIM

17 grudnia 2012 roku w Zespole Szkół Podstawowej i Muzycznej w Nowym Mieście Lubawskim odbył się apel wigilijny. Zgromadzona w hali sportowej społeczność uczniowska ze świątecznymi atrybutami na głowach – czapkami Mikołaja obejrzała przepiękne przedstawienie pt. "Wigilia dla wędrowca". Na szkolne jasełka przybyli: Ksiądz Kanonik Zbigniew Markowski Proboszcz Parafii Św. Tomasza Apostoła w Nowym Mieście Lubawskim, Sekretarz Urzędu Miasta pan Krzysztof Widźgowski, radny miejski pan Jerzy Szczepański, Przewodniczący Rad Rodziców pani Katarzyna Olęcka i pan Krzysztof Cichocki. W spektaklu wzięli udział członkowie kółka teatralnego "Krople": Matylda Łątkowska, Małgorzata Dąbrowska, Dominika Świątkowska, Manuela Januszewska, Zuzanna Łątkowska, Beata Grzonkowska, Daria Kowalewska, Wiktoria Tybuszewska, Natalia Ewertowska, Martyna Ochlak, Maja Kemska, Daria Bartkowska. Dzięki młodym aktorom uczestniczyliśmy w wieczorze wigilijnym bogatej rodziny. Wydarzenia, które nastąpiły tego dnia całkowicie zmieniły członków rodziny, ich priorytety oraz stosunek do ludzi ubogich i bezdomnych. Przepięknej scenografii kolorytu dodała prezentacja multimedialna. Widzowie wysłuchali kolęd i pastorałek w wykonaniu solistek: Alicji Kremskiej, Igi Neumann, Amelii Kasprzyckiej, duetu: Kacper Dembler i Igor Orzeł oraz tria w składzie: Zofia Suchocka, Zuzanna Pawłowska i Hanna Rybicka. Pastorałkę na akordeon usłyszeliśmy w wykonaniu Diany Śpiewak, kolędę na fortepian wykonał duet: Olga Wyrzykowska i Natalia Masłowska, utwór na flet wspaniale zagrała Zuzanna Łątkowska. Na zakończenie apelu ciepłe słowa do nauczycieli, pracowników, emerytowanych pracowników i nauczycieli szkoły oraz uczniów skierował Dyrektor Zespołu Szkół Podstawowej i Muzycznej pan Zbigniew Domżalski. Życzenia złożyli zaproszeni goście, a Ksiądz Kanonik Zbigniew Markowski poprowadził wspólną modlitwę. W godzinach popołudniowych to samo przedstawienie obejrzeli rodzice uczniów naszej szkoły. Apel wigilijny, który przygotowały panie: Magdalena Domżalska, Katarzyna Gross-Nowińska, Sylwia Cieszyńska, Agnieszka Dembińska, Maria Artiemiew, Martyna Sarnowska oraz pan Andrzej Kupis przy współpracy panów Krzysztofa Klimka i Krzysztofa Lange poprowadziła pani Małgorzata Fijałkowska.