ŚLUBOWANIE KLAS PIERWSZYCH

24 września 2012 roku w Zespole Szkół Podstawowej i Muzycznej w Nowym Mieście Lubawskim odbyło się uroczyste ślubowanie uczniów klas pierwszych Szkoły Muzycznej i Stopnia. W uroczystości wzięli udział Dyrektor Zespołu Szkół pan Zbigniew Domżalski, Wicedyrektor Szkoły Muzycznej I Stopnia pani Maria Artiemiew oraz nauczyciele, uczniowie i rodzice. W roku szkolnym 2012/2013 do muzycznej rodziny dołączyło 18 uczniów. Siedmioro z nich uczyć się będzie w cyklu sześcioletnim, a jedenaścioro w cyklu czteroletnim. W czasie uroczystości uczniowie klasy pierwszej z sześcioletniego cyklu wykonali piosenkę pt. "Idzie jesień". Następnie odbyło się ślubowanie pierwszoklasistów. Wicedyrektor pani Maria Artiemiew złożyła wszystkim tym, których pasowano na ucznia życzenia owocnej nauki. Po części oficjalnej odbyło się "uczniowskie pasowanie". Samorząd Uczniowski przygotował dla nowych kolegów sok cytrynowy (oczywiście do wypicia), nie obyło się też bez malowania twarzy muzycznymi symbolami. Z kolei Rada Rodziców ufundowała drobne upominki, które nowym uczniom Szkoły Muzycznej I Stopnia wręczyli jej przedstawiciele.