KONCERT SZKOŁY MUZYCZNEJ I STOPNIA

22 kwietnia 2013 roku w hali sportowej Zespołu Szkół Podstawowej i Muzycznej w Nowym Mieście Lubawskim odbył się koncert uczniów i nauczycieli Szkoły Muzycznej I Stopnia. Przed zgromadzoną publicznością klas 0 – VI Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Janusza Korczaka wystąpili uczniowie i nauczyciele szkoły muzycznej. Koncert poprowadziła wicedyrektor pani Maria Artiemiew. Uczniowie wysłuchali Pawła Żmijewskiego, który wykonał utwór na akordeon. Następnie wystąpiło trio gitarowe w składzie: Anna Bukowska, Marta Żurawska, Marta Zacharska. Kinga Płotka wykonała utwór na skrzypce. Skrzypaczce akompaniował na fortepianie pan Kazimierz Wieczorkowski. Duet w składzie Olga Wyrzykowska, Natalia Masłowska wykonał utwór na fortepian. Oliwia Olęcka, Ewa Maćków oraz pani Martyna Sarnowska stworzyły trio fletowe. Kolejny utwór na klarnety wykonał kwartet: Paulina Szaładzińska, Patryk Paśko, Kacper Kłosowski i pan Jacek Wróblewski. Adrian Szaładziński, Natalia Ziółkowska, Magdalena Kaczyńska oraz pan Jacek Wróblewski wykonali utwór na saksofony. Koncert zakończyło mocne uderzenie – podopieczny pana Jana Misia wykonał utwór na perkusję. Koncert był ciekawą lekcją muzyki, na której uczniowie nie tylko słuchali pięknych utworów, ale również poznali instrumenty. Celem koncertu była prezentacja dorobku dydaktycznego i artystycznego Szkoły Muzycznej I Stopnia oraz zachęcenie utalentowanych uczniów Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Janusza Korczaka do podjęcia nauki w szkole muzycznej.