"POWIATOWY KONKURS WIEDZY O POLSKIM CZERWONYM KRZYŻU ORAZ UDZIELANIU PIERWSZEJ POMOCY"

8 maja 2008 roku w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 2 w Nowym Mieście Lubawskim odbył się "Powiatowy Konkurs Wiedzy o Polskim Czerwonym Krzyżu oraz Udzielaniu Pierwszej Pomocy", którego organizatorem był Zarząd Rejonowy Polskiego Czerwonego Krzyża w Nowym Mieście Lubawskim. W turnieju wzięło udział 11 drużyn, reprezentujących szkolne koła PCK. Zmagania szkolnych kół PCK obserwowali przedstawiciele Zarządu Rejonowego Polskiego Czerwonego Krzyża w Nowym Mieście Lubawskim z prezesem, panią Ewą Pielak, wiceprezesem, panią Renatą Śliżewską oraz sekretarzem, panią Haliną Kleinowską. Uczestnicy konkursu musieli wykazać się wiedzą teoretyczną, związaną z Polskim Czerwonym Krzyżem oraz umiejętnościami praktycznymi, dotyczącymi udzielania pierwszej pomocy. Uczniowie między innymi odpowiadali na pytania, opatrywali rany cięte, udzielali pierwszej pomocy w oparzeniach dłoni, złamaniach obojczyka, omdleniach. Przed podsumowaniem turnieju uczczono pamięć zmarłego, honorowego i zasłużonego działacza Polskiego Czerwonego Krzyża, pana Józefa Turowskiego. Zwycięzcą turnieju została drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Nowym Mieście Lubawskim, II miejsce zdobyła Szkoła Podstawowa z Tylic, na III miejscu uplasowała się Szkoła Podstawowa z Zajączkowa. Laureaci oraz wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali z rąk prezes zarządu PCK, pani Ewy Pielak i wiceprezes, pani Renaty Śliżewskiej dyplomy i nagrody rzeczowe, które zostały ufundowane przez sponsorów.