"PALMA WIELKANOCNA 2008"

14 marca 2008 roku rozstrzygnięto konkurs "Palma Wielkanocna 2008". Organizatorem konkursu była Parafia św. Tomasza Apostoła w Nowym Mieście Lubawskim oraz Nowomiejski Dom Kultury. Zgodnie z regulaminem palmy powinny mieć co najmniej dwa metry wysokości, ale komisja dopuściła do konkursu również mniejsze prace. Oprócz wielkości ocenie poddano także rodzaj użytych materiałów. Przy wykonaniu palm wielkanocnych uczestnicy nie mogli korzystać z gotowych materiałów, które można kupić w kwiaciarniach lub innych sklepach. Komisja w składzie: ksiądz Proboszcz Zbigniew Markowski, Anna Pestka-Górska, Renata Dąbrowska, Zyta Dreszler, Krystyna Hodowicz, Zbigniew Ewertowski, biorąc pod uwagę powyższe kryteria wyłoniła laureatów konkursu oraz przyznała wyróżnienia. Wśród wyróżnionych znaleźli się uczniowie z klasy III b naszej szkoły. Indywidualne wyróżnienie otrzymał również uczeń klasy IV c E. Wiśniewski.