"PROGRAM REGIONALNY DLA KLAS I -III"

- Z WIZYTĄ W MUZEUM

11 kwietnia 2008 roku uczniowie klasy I a przystąpili do realizacji kolejnego zadania związanego z "Programem Regionalnym dla Klas I - III". Wraz z wychowawczynią, panią Marią Szymankiewicz odwiedzili nowomiejskie muzeum, które znajduje się w zabytkowej baszcie. Aby dotrzeć do muzeum pierwszoklasiści musieli pokonać wysokie i strome schody baszty. W trudnym zadaniu polegającym na zdobyciu Bramy Brodnickiej, pomagali dzieciom rodzice, pani wychowawczyni oraz pan przewodnik. W zwiedzaniu muzeum uczestniczyło sześcioro rodziców, niektórzy z nich przyznali, że po raz pierwszy są w tym historycznym miejscu. Po muzeum uczniów oprowadził pracownik Nowomiejskiego Domu Kultury, pan Roman Hodowicz. Dzieciom bardzo spodobały się eksponaty, które obejrzały w baszcie. Szczególnie zainteresowały je przedmioty codziennego użytku (żelazka, magiel, drewniaki, gliniane naczynia itp.) oraz kule armatnie. Muzeum i miejsce, w którym jest ono usytuowane, czyli Brama Brodnicka, wywarły na pierwszoklasistach ogromne wrażenie.