TYDZIEŃ KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ

Wystawy

W "Dni Kultury Chrześcijańskiej" wprowadziła nas ciekawa wystawa, poświęcona poezji chrześcijańskiej oraz religiom i kościołom na świecie, którą przygotowali uczniowie pod kierunkiem nauczyciela religii pani Sylwii Cieszyńskiej. Równie interesującą wystawę można było obejrzeć  w bibliotece szkolnej. Nauczyciele biblioteki, panie: Hanna Kwiatkowska i Aneta Bielaszka poświęciły ją Janowi Pawłowi II i zatytułowały "Jan Paweł II obrońca godności człowieka". Obie ekspozycje z dużym zainteresowaniem obejrzeli goście - nowomiejscy radni, rodzice, uczniowie i pracownicy szkoły.

Konkursy

W ramach obchodów "Tygodnia Kultury Chrześcijańskiej" w naszej szkole zostały przeprowadzone konkursy: plastyczny i recytatorski. Zwyciężczynią konkursu recytatorskiego została Aleksandra Bączek z klasy IV b, drugie miejsce zajęła Natalia Pokojska z klasy VI a, trzecie miejsce zdobyła Amanda Karkut z klasy V a. Laureatka szkolnego konkursu recytatorskiego reprezentowała naszą szkołę w konkursie powiatowym i zajęła w nim drugie miejsce. Pierwsze miejsce w szkolnym konkursie plastycznym zajęła Natalia Pokojska z klasy VI a, drugie miejsce przypadło Dominice Reszka z klasy V a, a trzecie Adrianowi Szaładzińskiemu z klasy V b. Laureaci szkolnych konkursów otrzymali z rąk pani dyrektor Renaty Szwarc dyplomy i nagrody.

Dzień Papieski

18.10.2007 w naszej szkole był dniem poświęconym Papieżowi Janowi Pawłowi II. Nasz Wielki Rodak między innymi interesował się sportem, a nawet go uprawiał. W związku z tym postanowiliśmy rozpocząć dzień sportowo. Nauczyciele wychowania fizycznego panie: Anna Gąsiorek i Anna Konieczna przygotowały dla klas IV - VI tor przeszkód. W rywalizacji najlepsi okazali się uczniowie klas czwartych, drugie miejsce zajęli piątoklasiści, trzecie miejsce przypadło uczniom klas szóstych. Następnie uczniowie i zaproszeni goście obejrzeli montaż słowno-muzyczny poświęcony Janowi Pawłowi II. Część artystyczną przygotowała pani Sylwia Cieszyńska i uczniowie klasy VI a i klasy VI c. Recytujących wspierał chór pod kierunkiem pani Iwony Mrozińskiej. Występ zakończył pokaz multimedialny, ukazujący życie Jana Pawła II. Prezentację przygotowała i przedstawiła pani Monika Lendzion.

Msza święta

20.10.2007 był dniem kończącym "Tydzień Kultury Chrześcijańskiej". Tego dnia uczniowie naszej szkoły uczestniczyli we Mszy św. Po zbiórce w szkole i krótkim apelu udaliśmy się do gimnazjum, skąd wraz z uczniami Szkoły Podstawowej nr 1 i Nowomiejskiego Gimnazjum przeszliśmy ulicami naszego miasta do Bazyliki św. Tomasza Apostoła. Od godziny 10.00 uczestniczyliśmy we Mszy św. Do zgromadzonych Słowo Boże skierował Ksiądz Kanonik Zbigniew Markowski, proboszcz nowomiejskiej parafii.

Podsumowanie „Tygodnia Kultury Chrześcijańskiej”

20.10.2007 o godzinie 16.30 podsumowano "Tydzień Kultury Chrześcijańskie". Uroczystość odbyła się w Nowomiejskim Domu Kultury. Wzięli w niej udział Burmistrz Nowego Miasta Lubawskiego Alina Kopiczyńska, Starosta Nowomiejski Stanisław Czajka, Ks. Kanonik Zbigniew Markowski, dyrektorzy nowomiejskich szkół oraz przedstawiciele samorządu lokalnego. Laureaci konkursów powiatowych otrzymali nagrody książkowe. Wśród nagrodzonych była uczennica naszej szkoły Aleksandra Bączek.