SZKOLNE JASEŁKA

21 grudnia 2007 roku był ostatnim dniem nauki przed pięknym okresem świątecznym, czasem oczekiwania narodzin Jezusa oraz witania Nowego Roku. Tego dnia z wielkim zainteresowaniem obejrzeliśmy Jasełka, które przygotowali uczniowie pod kierunkiem pań: Sylwii Cieszyńskiej, Agnieszki Dembińskiej, Izabeli Kamińskiej. Aktorów wspierał chór szkolny pod dyrekcją pani Iwony Mrozińskiej. Jasełka to widowisko o Bożym Narodzeniu wzorowane na średniowiecznych misteriach franciszkańskich. Za twórcę przedstawień bożonarodzeniowych uważany jest św. Franciszek z Asyżu. Treścią Jasełek jest historia narodzenia Jezusa w Betlejem. Szkolne misterium o Bożym Narodzeniu obejrzeli również goście, którzy zaszczycili swoją obecnością naszą uroczystość. Wśród nich byli przewodniczący Rady Miasta Andrzej Nadolski, przewodnicząca Rady Rodziców Mariola Szaładzińska, przewodnicząca Komisji Zdrowia, Oświaty i Kultury Mariola Orzechowska, Lilla Borko-Andrzejewska z telewizji kablowej "Eltronik". Do zgromadzonych w hali sportowej Szkoły Podstawowej Nr 2 życzenia świąteczne i noworoczne skierowali goście oraz gospodarz placówki dyrektor Wojciech Wegner. Dostojni goście, wszyscy nauczyciele i pracownicy szkoły otrzymali od uczniów przepięknie wykonane kartki z życzeniami świątecznymi i noworocznymi.