W ogrodzie, gdzie drzew szczyty złoci słońca schyłek
Różowiąc nienaganny, czysty błękit włoski,
Dziewczęta w białych szatach, wśród śmiechów beztroski,
Rozbawione rzucają krągłe śnieżki piłek.
Leopold Staff
         „Gra w piłkę”

W październiku 2008 roku przystąpiono do realizacji przy Szkole Podstawowej Nr 2 w Nowym Mieście Lubawskim przedsięwzięcia „Moje Boisko – Orlik 2012”.  15 grudnia 2008 roku dokonano otwarcia kompleksu sportowego w ramach ogólnopolskiego programu „Moje Boisko – Orlik 2012”. Kompleks sportowy jest przeznaczony dla wszystkich mieszkańców miasta, ale dzięki temu, że znajduje się w najbliższym sąsiedztwie szkoły, mogą z niego korzystać uczniowie. W gali wzięli udział: Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego Jacek Protas, Przedstawiciel Wojewody Warmińsko-Mazurskiego Zenon Lorek, Dyrektor Departamentu Sportu Urzędu Marszałkowskiego Waldemar Buszan, Dyrektor Delegatury Kuratorium Oświaty w Olsztynie Grażyna Kluge, Starosta Nowomiejski Stanisław Czajka, Starosta Iławski Maciej Rygielski, Burmistrz Miasta Iława Włodzimierz Ptasznik, Prezes Warmińsko-Mazurskiej Federacji Sportu w Olsztynie Zbigniew Lewicki, Wizytator Kuratorium Oświaty w Olsztynie Anna Stecka, Wójt Gminy Kurzętnik Zofia Andrzejewska, Wójt Gminy Nowe Miasto Lubawskie Roman Trąpczyński, Wójt Gminy Grodziczno Kazimierz Konicz, Przedstawiciele Firmy Sanmel Bożena Lepieszkiewicz i Eugeniusz Gajewski. Obecni byli również nowomiejscy radni z Przewodniczącym Rady Miasta Andrzejem Nadolskim, dyrektorzy miejskich i gminnych jednostek organizacyjnych, przedstawiciele klubów sportowych działających na terenie miasta oraz uczniowie i dorośli mieszkańcy grodu nad Drwęcą. Goście przywieźli ze sobą prezenty w postaci piłek do uprawiania różnych gier zespołowych. Uroczystego otwarcia i przecięcia symbolicznej wstęgi dokonali wspólnie: Burmistrz Miasta Alina Kopiczyńska, Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego Jacek Protas oraz Przedstawiciel Wojewody Warmińsko-Mazurskiego Zenon Lorek, obiekt poświęcił ksiądz Wojciech Osicki. Na boisku piłkarskim chłopcy z nowomiejskich podstawówek rozegrali krótki mecz piłki nożnej, natomiast dziewczęta z gimnazjum rywalizowały w koszówce. Od 1 września 2011 roku zarządcą boiska „Orlik” jest Zespół Szkół Podstawowej i Muzycznej w Nowym Mieście Lubawskim.

Maj 2017
« Kwi