9 października w hali sportowej Zespołu Szkół Podstawowej i Muzycznej w Nowym Mieście Lubawskim odbyło się spotkanie uczniów klas IV – VIII Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Janusza Korczaka w Nowym Mieście Lubawskim z Młodzieżową Radą Miasta Nowego Miasta Lubawskiego. Na spotkanie przybyło siedmioro z czternaściorga członków rady wraz z opiekunką panią Magdaleną Kortes. O roli i działalności Młodzieżowej Rady Miasta dużo wiadomości przekazała przedstawicielka Fundacji Civis Polonus z Warszawy pani Karolina Pawlak. Uczniowie dowiedzieli się, że wybory do Młodzieżowej Rady Miasta odbędą się 16 października. Kadencja nowo wybranej rady będzie trwała dwa lata. Młodzieżowa Rada Miasta Nowego Miasta Lubawskiego będzie liczyła piętnaścioro uczniów, Każda z trzech nowomiejskich podstawówek otrzyma pięć mandatów.

« Wrz