Dzisiaj, 19 czerwca 2018 roku w godzinach popołudniowych reprezentacja Polski rozegrała swój pierwszy mecz Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej – Rosja 2018. Podopieczni trenera Adama Nawałki zagrali na stadionie Spartaka w Moskwie. Ten nowy obiekt sportowy może pomieścić 40 tysięcy widzów. Naszym piłkarzom na miejscu kibicowało około 10 tysięcy rodaków. Niestety nasz rywal okazał się lepszy i przegraliśmy z Senegalem 1:2. Mamy nadzieję, że kolejne mecze skończą się zwycięstwem naszej drużyny. Uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Janusza Korczaka w Nowym Mieście Lubawskim w ramach hasła polskiej reprezentacji „Łączy nas piłka” w szczególny sposób postanowili podkreślić wyjątkowość dzisiejszego dnia. Wszyscy od przedszkolaka do siódmoklasisty wraz ze swoimi nauczycielami przyszli do szkoły w strojach biało-czerwonych. Wielu uczniom towarzyszyły gadżety takie jak: kapelusze, czapeczki, transparenty i instrumenty. Cała społeczność uczniowska spotkała się w hali sportowej Zespołu Szkół Podstawowej i Muzycznej w Nowym Mieście Lubawskim i na chwilę stworzyliśmy szkolną strefę kibica.

Czerwiec 2018
« Maj   Wrz »