13 czerwca 2018 roku uczniowie Szkoły Muzycznej I Stopnia w Nowym Mieście Lubawskim brali udział w wycieczce do Ośrodka Chopinowskiego w Szafarni koło Golubia-Dobrzynia. Przepięknie położona posiadłość przywitała uczniów ciszą i spokojem. Malowniczo położony dom wśród starych, szumiących drzew wciąż jakby brzmiał muzyką Chopina. Uczestników przywitała pani przewodnik, która opowiadała o latach dzieciństwa Fryderyka. Jej opowieści przeplatane były żywą muzyką kompozytora graną przez  pana Marcina Łęckiego. Uczniowie wysłuchali poloneza, mazurka i walca. Później mieli okazję zwiedzić cały dom, podziwiać piękne, stylowe wnętrza i szukać wspomnień po Fryderyku. Po spacerze cienistymi alejkami parkowymi na uczestników czekało ognisko i kiełbaski.

Czerwiec 2018
« Maj   Wrz »