Grupę „Motylki” pani Małgorzaty Kozłowskiej odwiedzili w szkole Podstawowej Nr 2 im. Janusza Korczaka w Nowym Mieście Lubawskim przedstawiciele trzech zawodów. Najpierw krawcowa pani Justyna zaprezentowała swoje umiejętności krawieckie. Dzieci oglądały skarby pani krawcowej, a potem z pomocą pani Justyny szyły woreczki na swoje skarby. Z kolei pani Justyna zdradziła tajemnicę zawodu farmaceuty. Dzieci wraz panią farmaceutka robiły maść z naturalnych składników, jakimi są zioła. Ostatnim zawodem, który poznały „Motylki” był zawód kosmetyczki. Dzięki pani Agnieszce – mamie Krzysia przedszkolaki zobaczyły narzędzia, przedmioty i kosmetyki, które panie kosmetyczki chowają w swoich kufrach. Pani Agnieszka pomalowała wszystkim dzieciom zarówno dziewczynkom jak i chłopcom paznokcie.

Czerwiec 2018
« Maj