ZESPÓŁ SZKÓŁ PODSTAWOWEJ I MUZYCZNEJ

W NOWYM MIEŚCIE LUBAWSKIM

www.sp2nml.pl

 

                          

27 kwietnia 2018 roku w hali sportowej zespołu Szkół Podstawowej i Muzycznej w Nowym Mieście Lubawskim odbył się apel z okazji Narodowego Święta Konstytucji 3 Maja. 227 lat temu, 3 maja 1791 roku uchwalono konstytucję, Ustawę Rządową, która regulowała ustrój prawny Rzeczpospolitej Obojga Narodów, prawa oraz obowiązki człowieka i obywatela. Była pierwszą w Europie i drugą na świecie nowoczesną konstytucją. Apel poświęcony kolejnej rocznicy uchwalenia Konstytucji Trzeciego Maja skierowany był do całej społeczności przedszkolnej i szkolnej. W montażu słowno-muzycznym wystąpili uczniowie klasy VI b, zespół „Fart”, duet z klasy III c w składzie: Pola Seroczyńska, Anastazja Nowicka oraz solistki Maja Kowalkowska z klasy III d i Aleksandra Jaroszewska z klasy IV c. W apelu uczestniczył sztandar szkoły, a głównymi elementami dekoracji były symbole narodowe. Zgromadzona w hali sportowej społeczność uczniowska wysłuchała wierszy i piosenek o tematyce patriotycznej. Apel przygotowały panie: Anita Leliwa i Magdalena Domżalska. Uroczystość poprowadziła pani Małgorzata Fijałkowska.

 

WSTECZ

Misja szkoły


Naszym celem jest stworzenie bezpiecznej i przyjaznej szkoły, w której wszyscy wzajemnie się szanują i wspierają. Dbamy o indywidualny i wszechstronny rozwój oraz wyposażenie ucznia w wiedzę i umiejętności umożliwiające dalszą naukę. Szanujemy każdego człowieka i otaczający nas świat, jesteśmy wrażliwi na potrzeby i krzywdy innych.


Kwiecień 2018
P W Ś C P S N
« Mar   Maj »
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30  
Ja w internecie