27 kwietnia 2018 roku w hali sportowej zespołu Szkół Podstawowej i Muzycznej w Nowym Mieście Lubawskim odbył się apel z okazji Narodowego Święta Konstytucji 3 Maja. 227 lat temu, 3 maja 1791 roku uchwalono konstytucję, Ustawę Rządową, która regulowała ustrój prawny Rzeczpospolitej Obojga Narodów, prawa oraz obowiązki człowieka i obywatela. Była pierwszą w Europie i drugą na świecie nowoczesną konstytucją. Apel poświęcony kolejnej rocznicy uchwalenia Konstytucji Trzeciego Maja skierowany był do całej społeczności przedszkolnej i szkolnej. W montażu słowno-muzycznym wystąpili uczniowie klasy VI b, zespół „Fart”, duet z klasy III c w składzie: Pola Seroczyńska, Anastazja Nowicka oraz solistki Maja Kowalkowska z klasy III d i Aleksandra Jaroszewska z klasy IV c. W apelu uczestniczył sztandar szkoły, a głównymi elementami dekoracji były symbole narodowe. Zgromadzona w hali sportowej społeczność uczniowska wysłuchała wierszy i piosenek o tematyce patriotycznej. Apel przygotowały panie: Anita Leliwa i Magdalena Domżalska. Uroczystość poprowadziła pani Małgorzata Fijałkowska.

Kwiecień 2018
« Mar   Maj »