27 marca 2018 roku w hali sportowej Zespołu Szkół Podstawowej i Muzycznej w Nowym Mieście Lubawskim odbył się coroczny turniej wiedzy i sprawności fizycznej dla uczniów klas czwartych Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Janusza Korczaka w Nowym Mieście Lubawskim. Został on zrealizowany w ramach projektu edukacyjno-profilaktycznego „Trzymaj formę”, a przebiegał pod hasłem „Żyję zdrowo, bo wiem, co jest zdrowe”. Celem przedsięwzięcia było sprawdzenie wiedzy z zakresu profilaktyki oraz integrowanie uczniów przez wspólną zabawę i rywalizację. Każdą klasę reprezentowała sześcioosobowa drużyna składająca się z trzech dziewczynek i z trzech chłopców. Ocenie komisji konkursowej podlegała sprawność fizyczna oraz wiedza. Pierwsze miejsce w turnieju zajęła drużyna klasy IV a, która zdobyła 31 punktów, na drugim miejscu uplasował się z 29 punktami zespół klasy IV b, a trzecie miejsce zajął team klasy IV c, który zdobył 21 punktów. Drużyny opuściły halę sportową z dyplomami oraz zdrową żywnością w postaci smacznych owoców.

Marzec 2018
« Lut   Kwi »