ZESPÓŁ SZKÓŁ PODSTAWOWEJ I MUZYCZNEJ

W NOWYM MIEŚCIE LUBAWSKIM

www.sp2nml.pl

 

                          

W związku ze zbliżającymi się świętami wielkanocnymi wszystkie dzieci z oddziałów przedszkolnych w Zespole Szkół Podstawowej i Muzycznej w Nowym Mieście Lubawskim uczestniczyły w zajęciach plastycznych, których celem było przygotowanie świątecznych pisanek. Kraszanki, skrobanki, malowanki, pisanki to nieodłączny element obchodów świąt Wielkiej Nocy. Coraz częściej sięgamy po nowoczesne pisanki, ale często wracamy do tych tradycyjnych, staramy się wykorzystać wiedzę, którą przekazują nam starsze pokolenia. W zajęciach w oddziałach przedszkolnych aktywnie uczestniczyli z dziećmi ich rodzice. Wspólnie wykonywali pisanki korzystając z najróżniejszych pomysłów i technik. Kokardy, włóczka, cekiny, papier, farba to tylko niektóre z materiałów, jakie wykorzystano podczas pracy, która przebiegała w miłej i iście artystycznej atmosferze. Jej efekty przedszkolaki zabrały ze sobą do domów. Tak wspaniale wykonane styropianowe jajka z pewnością będą główną ozdobą wielkanocnych stołów.

 

WSTECZ

Misja szkoły


Naszym celem jest stworzenie bezpiecznej i przyjaznej szkoły, w której wszyscy wzajemnie się szanują i wspierają. Dbamy o indywidualny i wszechstronny rozwój oraz wyposażenie ucznia w wiedzę i umiejętności umożliwiające dalszą naukę. Szanujemy każdego człowieka i otaczający nas świat, jesteśmy wrażliwi na potrzeby i krzywdy innych.


Marzec 2018
P W Ś C P S N
« Lut   Kwi »
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031  
Ja w internecie