ZESPÓŁ SZKÓŁ PODSTAWOWEJ I MUZYCZNEJ

W NOWYM MIEŚCIE LUBAWSKIM

www.sp2nml.pl

 

                          

12 marca 2018 roku w salce korekcyjnej Zespołu Szkół Podstawowej i Muzycznej w Nowym Mieście Lubawskim odbyło się pasowanie na czytelnika uczniów klas pierwszych Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Janusza Korczaka. Pasowanie przygotowały panie: Małgorzata Głowacka i Hanna Kwiatkowska. Na początku uroczystości przyszli czytelnicy obejrzeli przedstawienie, w którym wystąpili uczniowie klas starszych: klasy VII a, klasy VI a i klasy IV a. Prowadzące, panie Hanna Kwiatkowska i Małgorzata Głowacka w strojach czarodziejek wraz z uczniami przebranymi za postacie ze znanych baśni zaprezentowali przedstawienie. Głównym celem spektaklu było podkreślenie znaczenia książki w życiu człowieka. Bohaterowie „Bajkowej Krainy” przekonywali pierwszoklasistów do czytania książek oraz dbania o nie. Po występie przyszli czytelnicy wzięli udział w konkursie znajomości popularnych baśni oraz rozwiązywali krzyżówkę. Kolejnym punktem spotkania była pogadanka na temat korzystania z biblioteki. Uczniowie klas pierwszych złożyli uroczystą przysięgę i obiecali, że będą odwiedzać bibliotekę, wypożyczać i czytać książki oraz je szanować. Po przysiędze pierwszoklasiści stali się „Przyjaciółmi Książek” Na zakończenie uroczystości wszyscy nowi czytelnicy otrzymali pamiątkowe zakładki do książek oraz słodycze.

 

WSTECZ

Misja szkoły


Naszym celem jest stworzenie bezpiecznej i przyjaznej szkoły, w której wszyscy wzajemnie się szanują i wspierają. Dbamy o indywidualny i wszechstronny rozwój oraz wyposażenie ucznia w wiedzę i umiejętności umożliwiające dalszą naukę. Szanujemy każdego człowieka i otaczający nas świat, jesteśmy wrażliwi na potrzeby i krzywdy innych.


Marzec 2018
P W Ś C P S N
« Lut   Kwi »
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031