7 marca 2018 roku w hali sportowej Zespołu Szkół Podstawowej i Muzycznej w Nowym Mieście Lubawskim odbył się apel „Cześć Waszej Pamięci Żołnierze Wyklęci”. Był on skierowany do uczniów klas piątych, szóstych i siódmych Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Janusza Korczaka w Nowym Mieście Lubawskim. Bardzo interesująca i pouczająca lekcja historii poświęcona była żołnierzom wyklętym. Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” jest polskim świętem narodowym, które obchodzone jest corocznie 1 marca. Święto poświęcone jest pamięci Żołnierzy Wyklętych czyli żołnierzom antykomunistycznego i niepodległościowego podziemia. Zostało ono ustanowione na mocy ustawy dnia 3 lutego 2011 roku. Historię i utwory literackie, związany z tym okresem naszej historii przypomnieli uczniowie klasy VII a. Słowa przeplatały utwory muzyczne w wykonaniu: Amelii Żurańskiej, Amelii Kasprzyckiej i zespołu „Fart”. Apel przygotowali: pani Magdalena Domżalska i pan Robert Wróblewski.

Marzec 2018
« Lut   Kwi »