W oddziałach przedszkolnych w Szkole Podstawowej Nr 2 im. Janusza Korczaka w Nowym Mieście Lubawskim dzieci aktywnie uczestniczyły w przygotowaniach do świąt Bożego Narodzenia. Dzieci z grup „Smerfów”, „Motylków” i „Krasnali” spotkały się na wspólnym dekorowaniu świątecznych pierniczków.Celem przedsięwzięcia było propagowanie kreatywnego działania na rzecz wzmacniania więzi rodzinnych i integracji ze szkołą. W projekcie uczestniczyły dzieci wraz z rodzicami oraz paniami: Karoliną Żywicką, Marią Szymankiewicz, Martą Marchwicką, Jolantą Wachowską, Małgorzatą Kozłowską, Dorotą Zdanowską. Efektem wspólnej pracy, której towarzyszyły świąteczne piosenki, były między innymi wspaniałe bałwanki, choinki, kolorowe buciki, gwiazdki oraz ubrudzone lukrem buzie maluchów. Podczas pracy było mnóstwo śmiechu i zabawy. Grupę „Motylki” odwiedził również Mikołaj, który rozdał dzieciom prezenty. Na zakończenie wszyscy uczestnicy zajęć podzielili się opłatkiem i złożyli życzenia świąteczne.

« Lis   Sty »