W październiku w Szkole Podstawowej Nr 2 im. Janusza Korczaka w Nowym Mieście Lubawskim trwała jak co roku akcja „Znicz – światło nadziei”. Celem akcji była zbiórka zniczy. Uczniowie klas 0 – VII oraz ich rodzice bardzo chętnie włączyli się do akcji, której efektem było zebranie około 400 zniczy. W listopadzie zebrane podczas akcji znicze uczniowie wraz z wychowawcami zapalali w miejscach pamięci. Światła zapłonęły przy Pomniku pod Nawrą, przy Krzyżu – Ofiarom Wojny na cmentarzu parafialnym, przy Pomniku na ulicy 7 Grudnia, przy tablicy przy ulicy Działyńskich, a także na zapomnianych i opuszczonych grobach. Koordynatorem szkolnej akcji była pani Sylwia Cieszyńska.

« Paź   Gru »