ZESPÓŁ SZKÓŁ PODSTAWOWEJ I MUZYCZNEJ

W NOWYM MIEŚCIE LUBAWSKIM

www.sp2nml.pl

 

                          

30 października 2017 roku grupa przedszkolna „Krasnoludki” ze Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Janusza Korczaka przedstawieniem „Jarzynki babci Balbinki” podsumowała kręgi tematyczne związane z owocami i warzywami. Podopieczni pań: Marii Szymankiewicz i Jolanty Wachowskiej realizowali tematy: „Jabłka, śliwki i morele, w sadzie jest owoców wiele” i „Witaminy, hop! do brzuszka i marchewka, i pietruszka”. Dzieci poznawały owoce, drzewa i krzewy, na których rosną, przygotowywały owocowy koktajl oraz owocowe szaszłyki. Przynosząc do przedszkola owocowe przetwory zorganizowały „przedszkolną” spiżarnię. Rozpoznawały również warzywa. Efektem tych działań był sklepik z warzywami. Celem zajęć było szukanie odpowiedzi na pytanie: Dlaczego należy jeść owoce i warzywa? W przedstawieniu „Jarzynki u babci Balbinki” wystąpiła pani Jesień, babcia Balbinka oraz dzieci przebrane za owoce i warzywa. „Krasnoludki” recytowały wiersze, śpiewały piosenki oraz zaprezentowały ludowy taniec.

 

WSTECZ

Misja szkoły


Naszym celem jest stworzenie bezpiecznej i przyjaznej szkoły, w której wszyscy wzajemnie się szanują i wspierają. Dbamy o indywidualny i wszechstronny rozwój oraz wyposażenie ucznia w wiedzę i umiejętności umożliwiające dalszą naukę. Szanujemy każdego człowieka i otaczający nas świat, jesteśmy wrażliwi na potrzeby i krzywdy innych.


Październik 2017
P W Ś C P S N
« Wrz   Lis »
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031  
Ja w internecie