26 października 2017 roku w świetlicy Zespołu Szkół Podstawowej i Muzycznej w Nowym Mieście Lubawskim odbyły się zawody sportowe dla uczniów klas I – III Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Janusza Korczaka. Zawody, których organizatorami byli: pan Robert Wróblewski oraz panie Maria Taranowska i Anna Daniłowicz,  zapoczątkowała rozmowa o wartościach, jakie musieli spełniać mężczyźni, którzy chcieli zostać rycerzami. W ramach zawodów odbył się turniej warcabowy, w którym wzięło udział pięcioro uczniów. Pierwsze miejsce zajął Michał Jeda z klasy III e, na drugim miejscu był Szymon Rezmer z klasy III e, a trzecie miejsce zdobył Wiktor Połomski z klasy III d. Zwycięzcy otrzymali pamiątkowe dyplomy. Następnie odbyły się zawody rzędów. Mali rycerze musieli wykazać się umiejętnościami walki na balonowe miecze, rzutami do celu itp. Wszyscy uczestnicy zabawy, która trwała od godziny 15.30 do godziny 17.00, otrzymali owoce i słodycze.

« Wrz   Lis »